Dojrzewanie in vitro Nic poza faktami

Dojrzewanie in vitro jest alternatywą dla zapłodnienia in vitro, która może zapewnić łatwiejszą i bardziej opłacalną metodę uzyskania ciąży dla niektórych kobiet. Dojrzewanie in vitro to stosunkowo nowa technika medyczna, dlatego wiele osób nie jest w pełni świadomych tego procesu, tego https://dojrzewamy.pl/, co się z nim wiąże lub czym różni się dojrzewanie in vitro od zapłodnienia in vitro. Poznanie faktów na temat IVM jest mądrym posunięciem dla każdego, kto ma do czynienia z problemami niepłodności, ponieważ znajomość faktów pozwoli ci dokonać bardziej świadomego wyboru, jak kontynuować leczenie niepłodności.

Co to jest dojrzewanie in vitro?

Dojrzewanie in vitro jest pod pewnymi względami podobne do zapłodnienia in vitro, ale różni się pod innymi względami. Zapłodnienie in vitro polega na stymulacji jajników kobiety w celu wytworzenia dojrzałych komórek jajowych, które są gotowe do zapłodnienia nasieniem w warunkach laboratoryjnych. Kobieta otrzymuje zastrzyki hormonalne, aby produkcja i dojrzewanie komórek jajowych przełożyła się na nadgodziny, tak aby można było zebrać kilka dojrzałych komórek jajowych jednocześnie. Jaja te są następnie zapładniane nasieniem w celu wytworzenia zapłodnionych zarodków, które są wszczepiane z powrotem kobiecie z nadzieją, że kobieta będzie mogła donosić jeden z tych zarodków do terminu porodu.

Zapłodnienie in vitro może być kosztownym i bolesnym procesem, ponieważ istnieje wiele zastrzyków hormonalnych potrzebnych do wytworzenia dojrzałych komórek jajowych niezbędnych do zabiegu. Zwykle istnieje seria ujęć, które należy wykonać w domu przez długi czas. Wiąże się to z licznymi wizytami lekarskimi, a pełny zakres ewentualnych zagrożeń związanych ze zastrzykami hormonalnymi nie jest do końca znany (chociaż procedura jest ogólnie uważana za bezpieczną).

Z drugiej strony dojrzewanie in vitro polega na zbieraniu jaj, które jeszcze nie dojrzały. Te jaja są następnie dojrzewane w warunkach laboratoryjnych, zanim jaja zostaną zapłodnione w celu stworzenia zarodków i wszczepienia. Zasadniczo powstaje kolejny krok w laboratorium, który pozwala kobiecie uniknąć konieczności przechodzenia przez cały proces terapii hormonalnej.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *